روش های رسوب زدایی شیرآلات

روش های رسوب زدایی شیرآلات

ما در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا در مورد رسوب ها و رسوب زدایی شیرآلات بیشتر بدانید. شاید شما هم با این مسئله برخورد کرده باشید که وقتی شیر آب حمام را باز می‌کنید، فشار آبی که از دوش خارج می‌شود، کم است. یکی از دلایل این مشکل، می‌تواند وجود رسوب در شیرآلات باشد.

پس وجود رسوب در شیرآلات می‌تواند باعث کاهش فشار آب شود.یکی از کارهایی که می‌توانید برای افزایش طول عمر و نگهداری از شیرآلات انجام دهید، رسوب زدایی شیرآلات است.

با ما همراه باشید تا شما را با چند روش آسان برای رسوب زدایی از شیرآلات آشنا کنیم.

دلیل ایجاد رسوبات

آبی که درون شیر باقی می‌ماند، به‌تدریج بخار شده و مواد معدنی آن، باعث تشکیل رسوبات در شیر می شود. به مرور زمان آن‌قدر سفت می‌شوند که مانع عبور راحت آب خواهند شد. بنابراین شما باید عمل رسوب زدایی را برای بهتر شدن این وضعیت انجام دهید.

این کار را با مواد مختلف می‌توان انجام داد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم. 

بهترین مواد برای رسوب زدایی از شیرآلات

طبق گفتۀ کارشناسان این حوزه، بهترین مواد برای رسوب زدایی از شیرآلات، مایع های اسیدی طبیعی مثل آبلیمو، سرکه و مواد شیمیایی اسیدی حاوی اسید فسفریک و اسید سولفوریک رقیق هستند

به یاد داشته باشید که هنگام استفاده از این مواد، حتماً از دستکش استفاده کنید.

تمیز کردن آبفشان سرشیرها

تمیز کردن آبفشان سرشیرها

برای رسوب زدایی از سرشیرها یا پرلاتورها می‌توانید سرشیر را باز کرده و توری داخل آن را بیرون بیاورید و باستفاده از مواد رسوب زدا و وسیله ای مثل مسواک، آن را تمیز کنید. پرلاتور یا سرشیر محل خروجی آب در شیرهای دوش، روشویی و ظرفشویی هستند که با آچار فرانسه به راحتی باز می شوند.

عمل رسوب زدایی از بدنه شیرآلات

این کار را می‌توانید با استفاده از مقداری پارچه، اسفنج و یا چیزی شبیه به این‌ها انجام دهید. کافی است کمی سرکه و یا آبلیمو را روی پارچه (یا هر چیزی که از آن استفاده می‌کنید) بریزید، و رسوبات روی بدنه شیرآلات را با آن پاک کنید.

حتی می‌توانید سرکه و یا آبلیمو را روی شیرآلات ریخته، و بعد از یک یا دو ساعت، آن را با استفاده از پارچه تمیز کنید.

روش جلوگیری از تشکیل رسوبات بر شیرآلات

روش جلوگیری از تشکیل رسوبات بر شیرآلات


بهترین راه برای جلوگیری از تشکیل رسوبات، استفاده از فیلتر است. اما در نظر داشته باشید اگر بعد از هر بار استفاده از شیرآلات، مخصوصا زمانی که شیرآلات خیس می شوند. با یک تکه پارچه آن را خشک کنید. هیچ گار رسوب آب روی شیرآلات نخواهد نشت و همیشه شیرآلات شما نو باقی خواهد ماند.

کلام آخر

اگرچه ایجاد رسوبات روی شیرآلات، امری (تقریباً) اجتناب‌ناپذیر است، اما آبکاری با کیفیت شیرآلات و استفاده صحیح و تمیز کردن به موقع آن می تواند عمر شیرآلات را بسیار طولانی تر کند.

شیرآلات کیمیا با استفاده از قطعات با کیفیت در محصولات خود؛ احتمال تخریب شیرآلات در برابر رسوب آب را تا حد زیادی پایین آورده است. و خود را جز بهترین شیرآلات ایرانی موجود در بازار قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.