انتخاب شیر ظرفشویی مناسب

ظرفشویی-مناسب-آشپزخانخ

ما در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید بهترین شیر ظرفشویی، متناسب با دکوراسیون  آشپزخانه خود تهیه کنید. 

در ادامه، نکاتی در مورد ویژگی های شیر ظرفشویی مناسب و انواع مدل های آن ذکر خواهیم کرد. و در نهایت بهترین پیشنهادی را که می تواند به شما کمک کند تا یک انتخاب درست داشته باشید، ارایه خواهیم کرد.

ویژگی های شیر ظرفشویی مناسب

چون برای جنس بدنه شیرآلات ظرفشویی خوب، معمولاً از برنج ضخیم استفاده می‌شود، بنابراین هرچه شیرآلات وزن سنگین تری داشته باشند، کیفیت بیشتری از نظر استحکام خواهد داشت.

همچنین، استفاده از برنج در شیرآلات، باعث افزایش دوام آن‌ها و مقاومت بیشتر آن‌ها در مقابل خوردگی و سایش می‌شود. چون برنج زنگ نمی زند و از نظر بهداشتی برای سلامت بدن مناسب تر است.

شیرآلات سنگین تر، از لحاظ قیمت گران تر از شیرآلات سبک هستند اما در دراز مدت، از نظر هزینه، به صرفه تر از شیرآلات سبک و ارزان خواهند بود.

ارتفاع شیر ظرفشویی مناسب، باید بیشتر از شیرآلات دیگر باشد، چون کاربرد آن برای شستن ظروف است.

ظرفشویی-ماهان-بلند

البته برای انتخاب بهترین مدل شیر ظرفشویی باید به تناسب دکوراسیون آشپزخانه خود نیز دقت کنید. به عنوان مثال شما نمی توانید یک شیر سنگین را روی یک سینک ظرفشویی سبک و ارزان قیمت نصب کنید. چون حتی ممکن است باعث آسیب جدی به سینک ظرفشویی شما شود.

در ادامه با چند مدل شیر ظرفشویی آشنا می‌شوید.

انواع شیر ظرفشویی

ظرفشویی اهرمی ساده

این شیرآلات ، جایگزین شیرآلات فلکه‌ای قدیمی هستند.

چیزی که باعث برتری شیر اهرمی نسبت به شیرآلات قدیمی می‌شود، سادگی استفاده از آن در باز و بسته کردن  و همچنین ظاهر زیبا ترآن است.

شیرآلات اهرمی ساده، در طرح ها و رنگ های مختلف تولید می‌شوند و در بازار وجود دارند. از جمله رنگ های این شیرآلات می‌توان به شیر طلایی مات، شیر سفید طلایی، شیر مشکی، شیر کروم مات و کروم اشاره کرد.

از نظر قیمت شیرآلات هم، ارزان ترین شیر ظرفشویی همین شیرهای اهرمی ساده هستند.

ظرفشویی های شاوری

شاوری

شیرهای شاوری به شیر ظرفشویی شلنگ دار معروف هستند. وقتی از شیر ظرفشویی استفاده می‌کنید، ظرف ها و خوراکی ها در زیر دهانۀ شیر قرار می‌گیرند، ولی اگر بخواهید تمام سطح سینک را بشویید، این کار کمی سخت خواهد بود. شیرهای شاوری مناسب انجام این کار هستند.

در شیرهای مدل شاوری، دهانۀ شیر با کشیدن بیرون می‌آید و با کمک آن می‌توانید آب را به هر سمتی که می‌خواهید هدایت و تمام سطوح را تمیز کنید.

بعد از تمام شدن کار نیز کافی است آن را رها کنید تا شلنگ به دهانه برگردد. این شیرها از نظر قیمت، کمی گران تر از شیرهای اهرمی ساده هستند.

ظرفشویی های فنری

شیرهای ظرفشویی فنری هم مانند شیرهای ظرفشویی شاوری عمل می‌کنند و به شما امکان شستن تمام سطح سینک را می‌دهند.

تفاوت این مدل شیر با شیر شاوری در این است که معمولاً روی شیرهای فنری، یک دکمه مشکی وجود دارد که به شما امکان تغییر نحوه پخش کردن آب را می‌دهد.

قیمت مدل شر فنری هم نسبتاً مناسب است.

دو منظوره

شیرهای دو منظوره، برای استفاده همزمان از آب شهری و آب تصفیه شده است.

روی این شیرها دو اهرم قرار دارد که یکی از آن‌ها به آب شهری متصل و دیگری به آب تصفیه شده متصل است.

بنابراین دیگر نیازی نیست یک شیر جداگانه برای استفاده از آب دستگاه تصفیه استفاده کنید و خرید این شیر کفایت می‌کند.

در ادامه، رنگ های مختلف شیرهای ظرفشویی را به شما معرفی می‌کنیم.

رنگ های مختلف شیر ظرفشویی

رنگ کروم

پرفروش ترین رنگ شیرآلات، رنگ کروم است که به دلیل قیمت ارزان تر، و نگهداری و تمیز کردن راحت تر، پرطرفدار هستند و به تعداد زیاد تولید می‌شوند و در بازار موجود هستند.

رنگ مشکی

رنگ مشکی زیبایی بیشتری نسبت به رنگ کروم دارد و به همین ترتیب، نگهداری و تمیز کردن آن نیز از رنگ کروم سخت تر است. ست کردن این رنگ با رنگ های کاشی طلایی انتخاب درستی خواهد بود.

از نظر موجودی هم تعداد آن در بازار کمتر است و قیمت آن نیز کمی گران تر است.

رنگ سفید

رنگ سفید هم مانند رنگ سیاه است و زیبایی بیشتری نسبت به کروم دارد. جنس روکش سفید این شیرآلات، معمولاً چینی و پلاستیک مقاوم است. رنگ سفید مقاومت خوبی در برابر رسوب آب نشان می دهد و تمیز کردن آن نیز ساده تر است.

رنگ طلایی

روکش طلایی ظاهری بسیار شیک و خاص دارد، تمیز کردن آن ها راحت است، اما از روکش های دیگر گران تر هستند.

کلام آخر

اینکه شما چه انتخابی خواهید داشت می بایست به سلیقه، دکوراسیون آشپزخانه و اینکه می خواهید چه بودجه ای برای شیرآلات در نظر بگیرید، توجه نمود. با توجه به تنوعی که در مدل و رنگ های ظرفشویی های شیرآلات کیمیا وجود دارد. شما می توانید با در نظر گرفتن رنگ بندی آشپزخانه خود و همینطور کارایی مد نظرتان یکی سینک های ظرفشویی شیرآلات کیمیا را خریداری نمایید.

شما را لایق بهترین انتخاب ها می دانیم و امیدواریم به خانواده کیمیا بپیوندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.